Autosuv.sk

Novinky SUV

Vodíkový koncept Renaultu bude udržateľný a z 95 % recyklovateľný

Renault predstaví svoj nový koncept už o pár dní. Až 70 % materiálov, použitých na jeho výrobu, pochádza z recyklácie a až 95 % je recyklovateľných.
Vodíkový koncept Renaultu bude udržateľný a z 95 % recyklovateľný

Predstavenie nového konceptu značky Renault sa blíži. Niečo viac ako týždeň pred jeho predstavením dostávame protichodné informácie o tejto novinke. Ešte vo februári spomínal Renault v súvislosti s novým konceptom "hydrogen engine", teda vodíkový motor. Pod týmto názvom sme si automaticky predstavili upravený spaľovací motor na vodík.

Všetko môže byť nakoniec inak. Vo včerajšom príspevku na instagrame britský importér Renault UK prezradil niekoľko informácií o udržateľných materiáloch a možnosti recyklácie nového konceptu. Okrem toho pridal aj hashtag #H2tech, ktorý je pravdepodobne odkazom na model Renault Master Van H2-TECH.

Ide o úžitkový model odvodený od elektromobilu Master ZE. Okrem batérie a elektromotoru má však navyše vodíkové nádrže a vodíkové palivové články na predĺženie dojazdu. Využitie tejto technológie vylučuje použitie vodíkového motora. Aká bude nakoniec realita, uvidíme 19. mája.

Až 70 % materiálov, použitých na výrobu nového konceptu pochádza z recyklácie a až 95 % je recyklovateľných. Renault chce týmto urobiť krok smerom k udržateľnej mobilite. Koncept nebude len ukážkou nových technológií a smerovania značky, ale aj predobrazom sériového modelu.

Podľa neoficiálnych informácií by malo ísť o elektrické rodinné auto so vzkrieseným názvom Scénic, nepôjde však o MPV, ale o crossover.

Tagy

Pokračovať v čítaní