Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen Amarok sa ukazuje na prvých skiciach

Amarok sa bude chcieť od súrodenca, Fordu Ranger odlíšiť aspoň dizajnom.
Volkswagen Amarok sa ukazuje na prvých skiciach

Nová generácia Volkswagenu Amarok pre nás už nie je veľkou záhadou, keďže pôjde o dvojičku už predstaveného Fordu Ranger. Otáznik ešte visel nad dizajnom Amaroku a aspoň čiastočne nám odpovedajú nové skice.

Vpredu sa Amarok od Rangeru odlíši svetlami aj maskou s chrómovými lištami. Iný tvar má aj predná kapota, ktorá je v tomto prípade oblejšia. Ani vo vnútri nemôžeme očakávať vyslovene revolučné zmeny. Volkswagen upravil napríklad usporiadanie odkladacích priestorov na stredovom tuneli a odlišný tvar majú aj výduchy klimatizácie. Samozrejme, nemecký výrobca prichádza s vlastným volantom.

O motoroch máme vďaka Rangeru celkom jasnú predstavu. Na vrchole bude naftový V6 motor so zatiaľ nešpecifikovaným výkonom. Okrem toho budú k dispozícii viaceré verzie naftového štvorvalca s objemom 2,0 l vrátane bi-turba.

Na niektorých trhoch mimo Európy by Amarok mohol dostať aj benzínový motor 2,3 l EcoBoost. Celkovo budú na výber tri prevodovky - 6-stupňový manuál, 6-stupňový automat a 10-stupňová automatická prevodovka. S predajom nového Amaroku začne Volskwagen niekedy koncom roka 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní