Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ID. 2all predznamenáva elektromobil s cenou pod 25 000 eur

Volkswagen chcel pôvodne prísť s cenou pod 20 000 eur, svoj odvážny plán musel nakoniec upraviť.
Volkswagen ID. 2all predznamenáva elektromobil s cenou pod 25 000 eur

Volkswagen už niekoľko rokov ohlasuje príchod elektromobilu s cenou pod 20 000 eur. Termín príchodu ľudového elektromobilu sa približuje a jeho vzhľad nám predznamenáva koncept ID. 2all. Ambiciózny plán s cenou pod 20 000 eur sa nakoniec Volkswagenu nepodarí dosiahnuť. Príčin je viacero a jednou z nich je určite aj inflácia.

Nemecký výrobca preto korigoval svoj cieľ a základná verzia sériového modelu bude mať cenovku pod 25 000 eur. Druhou zmenou je oproti prvotným skiciam výrazná zmena dizajnu. K tej došlo v priebehu dvoch mesiacov pod vedením nového šéfdizajnéra značky, Adreasa Mindta.

Posun od ostatných ID. modelov smerom ku tradičným Volkswagenom so spaľovacím motorom je zrejmý na prvý pohľad a podľa nás ide o pozitívnu zmenu. Volkswagen koncept elektrického modelu porovnáva s modelmi Golf a Polo, z ktorých si požičal niektoré tvary, aj keď v novšej interpretácii. Podľa nemeckého výrobcu bude nástupca ID. 2all priestranný ako Golf a lacný ako Polo.

S dĺžkou 4 050 mm má bližšie k Polu, ale vďaka rázvoru náprav 2 600 mm ponúkne určite viac vnútorného priestoru. Vo vnútri pôsobí nový elektromobil jednoducho. Na palubnej doske sú položené dva displeje a okrem nich je tu minimum tlačidiel. Ide však o fyzické tlačidlá a nie dotykové plochy, ktoré majitelia Volkswagenov neprijali práve s nadšením.

O pohon konceptu sa stará elektromotor s výkonom 166 kW, poháňajúci kolesá prednej nápravy. Na jedno nabitie prejde budúci konkurent Peugeotu e-208 až 450 km. To však hovoríme o drahšej verzii s batériou s kapacitou 56 Kwh. Okrem toho bude k dispozícii aj model s batériou s kapacitou 38 kWh. Nabitie na 80 % zaberie 20 minút pri použití nabíjačky s výkonom 125 kW.

Aj keď poznáme viacero technických detailov o elektromobile, postavenom na platforme MEB Entry, na jeho príchod si ešte počkáme do roku 2025.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní