Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ID. 7 je nástupcom Passatu a Arteonu

Nový elektromobil nám Volkswagen ukazuje zatiaľ ako maskovaný prototyp. S jeho výrobou začne v tomto roku.
Volkswagen ID. 7 je nástupcom Passatu a Arteonu

V polovici roku 2022 ukázal Volkswagen nový koncept ID. Aero a teraz nám ukazuje už maskovanú podobu jeho sériového nástupcu s názvom ID. 7. Elektrická novinka zatiaľ prichádza s karosériou liftback a bude existovať popri dožívajúcej dvojici Passat a Arteon.

Passat sa v tomto roku dočká ešte jednej generácie, ale už len s karosériou kombi. Nový elektromobil mu bude v budúcnosti konkurovať, keďže je v pláne aj príchod kombi verzie. ID. 7 bude nad súrodencami vynikať vnútorným priestorom vďaka rázvoru náprav 2,97 m. Technické detaily zatiaľ nepoznáme, ale Volkswagen prezradil aspoň dojazd okolo 700 km.

Pri navrhovaní interiéru zobrali inžinieri nemeckej značky do úvahy aj spätnú väzbu od zákazníkov. V minulom roku kvôli zákazníkom vrátili klasické tlačidlá na volant. Teraz sa sústredili na ovládanie klimatizácie, ktoré má svoje miesto v spodnej časti 15-palcovej dotykovej obrazovky.

Dotykové slidery uľahčujúce nastavenie teploty sú teraz podsvietené. ID. 7 prináša celkovo zmenu v oblasti displejov. Dôkazom je aj nový head up displej s rozšírenou realitou.

Klimatizácia dostane niekoľko nových funkcií. Keď vozidlo zaznamená vďaka kľúču prítomnosť vodiča v okolí vozidla, tak spustí klimatizáciu/kúrenie. Výduchy klimatizácie dokážu meniť prúdenie vzduchu a mieriť chladenie priamo na telo, alebo ochladzovať interiér nepriamo.

Ak je šoférovi zima na ruky, tak pomocou jednoduchého hlasové príkazu zmení nastavenie klimatizácie. Okrem aktivácie vyhrievania volantu začne klimatizácia smerovať teplý vzduch na jeho ruky.

Maskovaný elektromobil ID. 7 zažíva svoju premiéru v týchto dňoch na spotrebiteľskej výstave v Las Vegas. S výrobou sériového modelu sa začne ešte tento rok v dvoch fabrikách v Číne a v jednej v Nemecku. Vzhľad modelu bez maskovania aj s technickými údajmi spoznáme v rámci svetovej premiéry v druhom štvrťroku 2023.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní