Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen odhalil interiér elektromobilu ID.7

ID.7 bude prvým Volkswagenom, ktorý bude prispôsobovať chladenie interiéru polohe slnka.
Volkswagen odhalil interiér elektromobilu ID.7

Nový elektromobil ID.7 sme zatiaľ videli len v maskovanej podobe. Teraz nám nemecký výrobca ukázal interiér vozidla a v zverejnenej správe sa sústredil hlavne na klimatizáciu. Vylepšil ju na základe spätnej väzby od zákazníkov. Ovládanie klimatizácie je teraz stále viditeľné na dotykovej obrazovke a slidery pre nastavenie teploty sú teraz podsvietené.

Ďalším novým prvkom sú inteligentné výduchy. Pri otvorených dverách počas horúceho dňa sa horizontálne pohybujú a chladia tak naraz veľký priestor. Trochu tým pripomínajú pohyblivý ventilátor. Po usadení sa do kabíny možno nastaviť priame chladenie na telo, alebo nepriame chladenie interiéru. Ako sme už informovali, k spusteniu klimatizácie/kúrenia dôjde už pred otvorením vozidla, keď sa kľúč nachádza v jeho blízkosti.

ID.7 bude prvým Volkswagenom, ktorý bude prispôsobovať chladenie polohe slnka. Pri vysokých teplotách presmeruje chladenie na stranu, kam svieti slnko a intenzívne vyhrieva priestor. Využije na to senzor v čelnom skle, ktorý meria uhol dopadu slnečných lúčov.

Interiéru dominuje veľký 15-palcový dotykový displej. Oproti tomu displej pred vodičom je menší ako v prípade ostatných elektrických súrodencov ID. Veľký displej mal vplyv aj na odlišné rozmiestnenie výduchov klimatizácie a menšou zmenou prešiel aj volant.

Na technické detaily o novom ID.7 si ešte chvíľu počkáme, zatiaľ poznáme len dojazd okolo 700 km. Svetová premiéra sa uskutoční v druhom štvrťroku 2023 a do konca roka sa dostane aj na európske a čínske cesty.

Tagy

Pokračovať v čítaní