Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen sa mena Golf s nástupom elektromobility nevzdá

Iné známe mená však môžu skončiť. Istotu nemá napríklad Polo.
Volkswagen sa mena Golf s nástupom elektromobility nevzdá

Koniec éry áut so spaľovacím motorom sa blíži a v mnohých prípadoch to môže znamenať koniec aj pre populárne modely s veľkou históriou. V auguste sme informovali, že neistú budúcnosť má aj Golf a osud plánovanej deviatej generácie je otázny.

Dnes je už jasné, že meno Golf prežije a vstúpi do doby elektrickej. "Máme ikonické mená ako Golf a GTI. Boli by ste blázni, keby ste ich nechali zomrieť. Sú všetky mená ikonické? Nie," povedal šéf Volkswagenu, Thomas Schäfer, na autosalóne v Los Angeles.

Nie všetky známe mená však prežijú prechod na elektromobilitu. Napríklad Volkswagen Polo to zďaleka nemá isté. "Je to dosť ikonické," povedal Schäfer na margo názvu Polo. "Ale je dosť ikonické, aby sme v tom pokračovali? To ešte nie je jasné. Golf je určite tým, ktorý si ponecháme – v žiadnom prípade by sme ho nenechali odísť."

Podľa Schäfera ostane zachovaný aj názov ID., ktorý odštartoval elektrickú budúcnosť značky. V budúcnosti sa tak možno dočkáme modelu Id. Golf. "Momentálne pracujeme na našej budúcej zostave a logike názvov. Asi zostaneme pri ID., no zároveň ponesú svoje meno aj ikonické modely, ako to máme s ID. Buzz – funguje to," vysvetlil Schäfer.

Za elektrického nástupca Golfa bol považovaný model ID. 3. Schäfer ID. 3 považuje skôr za Golf Plus. To znamená, že Golf by sa v hierarchii elektromobilov mohol zaradiť medzi modely ID. 2 a ID. 3.

Zdroj: Auto Express a Motor1

Tagy

Pokračovať v čítaní