Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen ukázal nový Passat

Podstatné informácie sme poznali už pred predstavením. Nový Passat prichádza iba s karosériou kombi a okrem tradičných naftových a benzínových jednotiek nechýbajú ani elektrifikované pohony.
Volkswagen ukázal nový Passat

Volkswagen oficiálne predstavil novú generáciu modelu Passat, ktorá prichádza už len v kombi verzii. Vďaka novým fotografiám bez maskovania môžeme spoznať bližšie dizajn vozidla, ktorý bol do veľkej miery podriadený zníženiu aerodynamického odporu.

Ako sme už skôr informovali, nový Passat je podstatne väčší a so spaľovacími motormi je alternatívou k elektrickému modelu ID.7. Volkswagen sľubuje s príchodom novej generácie komfort. Novinkou je vylepšený príplatkový systém DCC Pro, ktorý zvyšuje komfort podvozku a rovnako aj nové masážne sedadlá ergoActive.

Nový Passat vie samostatne zaparkovať aj prekonať dlhé vzdialenosti v režime s aktívnym asistentom riadenia. Vylepšením prešiel aj infotainment, spoliehajúci sa na štvrtú generáciu softvéru MIB4.

Plug in hybridné pohony nie sú v Passate žiadnym prekvapením a v súlade s očakávaním umožnia čisto elektrickú jazdu na jedno nabitie dlhú 100 km. Passat za to vďačí batérii s kapacitou 19,7 kWh a vylepšenej aerodynamike. Podľa nemeckej štúdie až 95 % jázd je kratších ako 50 km a 99 % kratších ako 100 km. Plug in hybrid sa bude dodávať v dvoch verziách s výkonom 150 a 200 kW.

Po prvýkrát dostane Passat mild hybridnú pohonnú jednotku eTSI s výkonom 110 kW. Okrem toho budú v ponuke dva benzínové motory 2,0 TSI s výkonom 150 a 195 kW a tri naftové jednotky 2,0 TDI s výkonom 90, 110 a 142 kW. Štandardom pre všetky verzie je dvojspojková DSG prevodovka. Pohonom všetkých kolies disponuje najvýkonnejšia benzínová aj naftová verzia, ostatné motorizácie slúžia výlučne na pohon predných kolies.

Svetovú premiéru absolvuje Passat v nasledujúcich dňoch v rámci autosalónu IAA v Mníchove.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní