Autosuv.sk

Novinky SUV

Volvo poodhalilo interiér elektromobilu EX30

Švédska značka ukázala nové zábery exteriéru aj interiéru.
Volvo poodhalilo interiér elektromobilu EX30

Už len dni nás delia od predstavenia nového elektrického Volva EX30. Švédska značka pred odhalením zverejnila ešte niekoľko záberov, ukazujúcich niektoré detaily interiéru a exteriéru. Vďaka novým fotkám sa nám ukazuje tvar predných aj zadných svetiel. Môžeme tu vidieť podobnosť s Volvom EX90. Samozrejme, nový elektromobil bude podstatne menší a už názov napovedá, že sa svojou veľkosťou zaradí pod model XC40.

Okrem toho nám nové fotky ukazujú plynule klesajúcu líniu strechy a výrazne tvarovanú prednú kapotu. Záber zvnútra zas odhaľuje strohý interiér s jedným veľkým 12,3-palcovým displejom. Zaujímavo je vyriešený audio systém.

Namiesto viacerých reproduktorov sa v aute nachádza jeden veľký soundbar, podobný tomu, aké sa používajú v domácnostiach k televízorom. Soundbar na prvý pohľad nevidno, ale je zakomponovaný do palubnej dosky tesne pod predným oknom.

Spojenie reproduktorov do jedného celku ušetrilo Volvu materiál a množstvo kabeláže. Vo dverách už nie sú reproduktory a vznikol tak väčší odkladací priestor. Stredová konzola je mimoriadne všestranná, s posuvným systémom, ktorý vám umožní presne si vybrať, ako chcete priestor využiť.

Hornú časť držiaka na nápoje je možné vysunúť, aby sa do neho zmestila káva alebo smartfón, alebo ho môžete posunúť späť a získať tak viac úložného priestoru. Spodný tunel má ochrannú odkladaciu plochu na drobnosti, ako sú slnečné okuliare alebo slúchadlá a do veľkého otvoreného priestoru hore môžete umiestniť tašku.

Viac sa o novom Volve EX30 dozvieme 7. júna v rámci svetovej premiéry.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní