Autosuv.sk

Ostatné

Aj Lancia chce repasovať a predávať jazdené autá

Snaha automobiliek predĺžiť životnosť áut je ekologická. Zároveň je to spôsob, ako pri zdražovaní ponúknuť cenovo dostupné auto.
Aj Lancia chce repasovať a predávať jazdené autá

Ceny nových áut rastú a s príchodom prísnejších emisných noriem a prechodom na elektromobilitu sa tento trend zrejme v najbližších rokoch nezmení. Nové autá sa stanú menej dostupné a môžeme očakávať zvýšený záujem o staršie jazdené modely.

Zrejme toto je motiváciou automobiliek, prečo chcú predĺžiť životnosť starších áut. Toyota plánuje jedno auto predať až trikrát. Najskôr ako nové, po skončení leasingu a repasovaní ho predá druhýkrát a tento krok ešte raz zopakuje skôr, ako vozidlo zrecykluje.

K podobnému kroku sa odhodlal aj koncern Stellantis. Citroen by chcel postupne predĺžiť leasing až na 15 rokov alebo 250 000 km. Teraz sa o slovo hlási aj ďalšia koncernová značka - talianska Lancia.

Taliani chcú opätovne predávať jazdené autá, ktoré sú menej ako 7 rokov staré s nájazdom nižším ako 150 000 km. Starostlivo vybrané auto podstúpi 120 kontrol a testov. Komerčná záruka sa vzťahuje na väčšinu náhradných dielov poškodených v dôsledku mechanického alebo elektrického zlyhania po dobu až 24 mesiacov od dátumu dodania vozidla s neobmedzeným počtom najazdených kilometrov.

Okrem záruky dostanú budúci majitelia vozidla aj bezplatný servis na 15 000 km alebo na jeden rok podľa toho, čo nastane skôr. Tretím benefitom je non stop asistenčná služba na jeden rok.

Pred kúpou si môže zákazník auto vyskúšať v rámci testovacej jazdy. V prípade nespokojnosti bude možné vozidlo do 10 pracovných dní vrátiť, alebo vymeniť za vozidlo rovnakej kategórie.

Tagy

Pokračovať v čítaní