Autosuv.sk

Ostatné

Audi uvedie svoje posledné auto so spaľovacím motorom v roku 2026

Čas uvedenia posledného Audi so spaľovacím motorom bol stanovený.
Audi uvedie svoje posledné auto so spaľovacím motorom v roku 2026

Šéf Audi, Markus Duesmann, prezentoval pred členmi správnej rady časovú postupnosť elektrifikácie jednotlivých modelov. Podľa tohto plánu uvedie Audi na trh svoje posledné auto so spaľovacím motorom v roku 2026. S informáciou prišiel nemecký vydavateľ Süddeutsche Zeitung. Správu by mala automobilka oficiálne potvrdiť v najbližších dňoch.

Audi nie je jediné

V konečnom dôsledku nie je termín predstavenia posledného Audi so spaľovacím motorom až takým prekvapením. Už dnes je ponuka elektrifikovaných a čisto elekrických vozidiel Audi široká. Navyše podobnú stratégiu môžeme badať u viacerých značiek. Mini predstaví svoj posledný "spaľovací model" v roku 2025, Fiat zastaví predaj týchto vozidiel v roku 2030 a Jaguar už v roku 2025.

Ak zoberieme do úvahy 7-ročný životný cyklus auta, tak by Audi teoreticky mohlo predávať auto so spaľovacím motorom aj po roku 2030 (môže to však zmeniť facelift v polovici životného cyklu). Zatiaľ nie je známe, ktorý model Audi bude ten posledný so spaľovacím motorom. Portál Autocar špekuluje, že by ním mohlo byť Audi Q5, ktorého nová generácia by mala prísť práve v roku 2026.

Koniec urýchli norma Euro 7

Za rýchlym koncom spaľovacích motorov je nová emisná norma Euro 7. Platiť začne v polovici dekády a výrazne predraží modely so spaľovacím motorom, keďže počíta s použitím niekoľko stupňového super katalyzátora. Markus Deusman sa pritom už skôr vyjadril, že z normy Euro 7 bolí hlava a k zlepšeniu klímy prispeje minimálne.

Tagy

Pokračovať v čítaní