Autosuv.sk

Ostatné

Benzínový Jeep Avenger sa udomácňuje na vybraných trhoch v Európe

Avenger bol pôvodne predstavený výlučne ako elektromobil. Vo vybraných krajinách však prichádza aj so spaľovacím motorom PureTech.
Benzínový Jeep Avenger sa udomácňuje na vybraných trhoch v Európe

Keď prišiel Jeep Avenger na trh, bol predstavený ako čisto elektrický model. Aj keď sa o tom nehovorí, Jeep pripravil aj alternatívu so spaľovacím motorom. V Európe sa s predajom tejto verzie počítalo v Taliansku a Španielsku.

V týchto dňoch potvrdil Jeep neskorší vstup benzínového Avengera aj na britský trh. Malý crossover so spaľovacím motorom sa tak postupne udomácňuje na vybraných európskych trhoch. V tejto chvíli nevieme, či sa dostane aj na Slovensko.

O pohon Avengeru sa v tomto prípade stará dobre známy benzínový trojvalec 1,2 PureTech. Turbom prepĺňaný malý motor využíva celý rad modelov koncernu Stellantis vrátane značiek Peugeot, Citroen a Opel.

V každom prípade benzínový model má byť len doplnok k elektrickej verzii, ktorá má dominovať predajom. Pripomíname, že elektromobil sa spolieha na batériu s kapacitou 54 kWh a vďaka nej prejde na jedno nabitie 400 km (WLTP).

O pohon sa stará novšia verzia elektromotoru od Stellantisu s výkonom 115 kW. V prvej fáze ponúkal Jeep štartovaciu verziu 1st edition s cenou od 39 900 eur. Momentálne sú k dispozícii už aj výbavy Longitudem Altitude a Summit s cenami 37 990, 39 990 a 42 990 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní