Autosuv.sk

Ostatné

BMW bude vyrábať elektrický sedan i3 eDrive35L výlučne pre Čínu

Aj keď je predĺžená verzia elektrického sedanu určená len pre Čínu, zaujímavá je aj z európskeho pohľadu a to hneď z dvoch dôvodov.
BMW bude vyrábať elektrický sedan i3 eDrive35L výlučne pre Čínu BMW

Ďalšia predĺžená verzia európskeho modelu môže znamenať jediné - bude sa predávať v Číne. Po BMW X5 Li prichádza bavorská automobilka s ďalším predĺženým modelom, tentokrát s elektromobilom i3 eDrive35L. Od európskych modelov je s dĺžkou 4 872 mm o 110 mm dlhší.

V Číne kladú spotrebitelia veľký dôraz na dostatok miesta na zadných sedadlách, preto sú tu predĺžené modely v móde. Predĺžená verzia elektrického BMW i3 je však zaujímavá aj z európskeho pohľadu a to hneď z dvoch dôvodov.

Prvým je plánovaná modernizácia radu 3. Elektrické BMW i3 nám ukazuje, ako asi facelift zmení aj európske verzie. Druhým dôvodom je samotný elektrický pohon. V Európe zatiaľ rad 3 nemá čisto elektrickú verziu, ale s istotou ju môžeme očakávať. A práve BMW i3 eDrive35L nám niečo napovedá o elektrickom pohone budúcej európskej verzie.

"Čínsky" elektrický sedan sa spolieha na najnovšiu generáciu elektrického pohonu BMW, ktorý poznáme z modelov i4, iX3 a iX. Maximálny výkon je 210 kW (od 5 000 do 12 000 otáčok) a krútiaci moment dosahuje úroveň 400 Nm v rozmedzí od 0 do 5 000 otáčok. Na "stovku" zrýchli BMW i3 v priebehu 6,2 s a vďaka batérii s kapacitou 70,3 kWh (využiteľná kapacita 66,1 kWh) prejde na jedno nabitie 526 km. Tento údaj je však nameraný podľa čínskej normy CLTC a realita bude citeľne horšia.

BMW i3 eDrive35L sa bude v závode BMW Brilliance Automotive Ltd. v Lydii, Šenjang, montovať výhradne pre čínsky trh.

Tagy

Pokračovať v čítaní

link