Autosuv.sk

Ostatné

BMW investuje do maďarského závodu 2 miliardy eur

Okrem výroby vozidiel pripravuje BMW Group v závode v Debrecíne aj montáž novej generácie vysokonapäťových batérií.
BMW investuje do maďarského závodu 2 miliardy eur

Spoločnosť BMW Group buduje vo svojom závode v Maďarsku montážnu linku na výrobu vysokonapäťových batérií pre vozidlá "Neue Klasse". Linka na výrobu batérií sa bude nachádzať na mieste závodu na výrobu vozidiel v Debrecíne, ktorý sa začal stavať približne pred šiestimi mesiacmi. Spoločnosť vytvorí viac ako 500 ďalších pracovných miest a do konca roka 2025 investuje do výstavby a spustenia celého závodu viac ako dve miliardy eur.

Montáž vysokonapäťových batérií sa bude nachádzať priamo v areáli závodu na výrobu vozidiel v Debrecíne. Markus Fallböhmer, hlavný viceprezident pre výrobu batérií v spoločnosti BMW Group, vysvetľuje: "Koncept BMW iFACTORY je aj o zabezpečení krátkych logistických vzdialeností. Súčasťou našej stratégie je aj úzke prepojenie medzi montážou batérií a výrobou vozidiel."

V Debrecíne sa okrúhle články batérií novej generácie zabudujú priamo do krytu batérie – kovového rámu, ktorý sa neskôr integruje do spodnej časti vozidla. Oficiálny začiatok výroby šiestej generácie vysokonapäťových batérií je naplánovaný v roku 2025 – súbežne so spustením výroby vozidiel. Všetky batérie pre vozidlá zo závodu Debrecín budú zmontované priamo na mieste. Nový výrobný závod sa bude rozprestierať na ploche približne 140 000 m². Stavebné práce sa začali nedávno.

Batéria je pre konkurencieschopnosť elektromobilov rozhodujúca. S ďalšou generáciou batérií pre "Neue Klasse" sa dojazd zvýši až o 30 percent a rýchlosť nabíjania bude až o 30 percent kratšia. Viac o novej generácii batérií od BMW si prečítajte TU!

Tagy

Pokračovať v čítaní