Autosuv.sk

Ostatné

BMW poodhaľuje nový head up displej

Klasické dotykové obrazovky sa z novej generácie vozidiel BMW vytratia. Od roku 2025 sa na cesty postupne dostanú modely s novým obrovským head up displejom.
BMW poodhaľuje nový head up displej

BMW nám postupne dávkuje informácie o novej generácii elektrických vozidiel Neue Klasse. Na cesty sa dostanú v roku 2025 a budú mať batérie, ktoré umožnia dojazd na jedno nabitie 1 000 km. Okrem novej generácie pohonu sa zmenia aj ďalšie veci.

Dotykové displeje postupne vymiznú a nahradia ich nové zobrazovacie a ovládacie prvky. Už skôr sme zachytili vyjadrenia dizajnérov rôznych značiek o konci dotykových obrazoviek - viac sme o tom písali TU a TU!

Podľa dizajnéra BMW Matthiasa Junghannsa má byť všetko na dosah ruky a rozhrania sa objavia len vtedy, keď ich potrebujeme a chceme. Čo si máme za týmto vyjadrením predstaviť nám ukazuje obrázok interiéru konceptu i Vision Dee. Na jednofarebnej palubnej doske sa zobrazujú ovládacie prvky len na vyžiadanie.

Vylepšením prejde aj head up displej natiahnutý cez celú šírku čelného skla. BMW teraz zverejnilo obrázok (na titulke), ako to bude vyzerať. Okrem informácií priamo na skle môžeme vidieť aj ďalší displej pod čelným sklom.

"Je to viac ako vízia. Túto inováciu prinášame do "Neue Klasse". Už v roku 2025 - rok po budúcom - budú môcť naši zákazníci zažiť túto úplne novú technológiu vo svojich vozidlách," povedal šéf BMW, Oliver Zipse, na výstave CES 2023 v Las Vegas.

Tagy

Pokračovať v čítaní