Autosuv.sk

Novinky SUV

Volkswagen oficiálne potvrdil šesťvalec pre nový Amarok

Naftový motor V6 TDI nie je v prípade Amaroku veľkým prekvapením. Volkswagen chce bodovať aj interiérom a prémiovou kvalitou.
Volkswagen oficiálne potvrdil šesťvalec pre nový Amarok Foto - VW

Nový Volkswagen Amarok sa nám už ukázal na viacerých skiciach. Najnovšie nám na jednom obrázku odhaľuje vrchnú časť palubnej dosky a vzhľad bočnej strany exteriéru. Najmä kvalitou a vzhľadom interiéru chce Volkswagen posunúť Amarok bližšie k prémiovým autám.

"Čistá, mužná architektúra, prvky navrhnuté strojovým spôsobom, čisté, napnuté povrchy a mimoriadne kvalitný kokpit pozdvihujú DNA Volkswagenu na novú úroveň a zdôrazňujú právo Amaroku nárokovať si status prémiového vozidla," vysvetlil Albert-Johann Kirzinger, šéfdizajnér Volkswagen úžitkové vozidlá.

S príchodom novej generácie máme očakávať zlepšenie aj v oblasti konektivity a samozrejme, pribudne viac asistenčných systémov. Podľa Volkswagenu môžeme v Amaroku očakávať inovácie, ktoré sme doteraz v tomto segmente vozidiel nevideli.

"Pokiaľ ide o systém pohonu, pre nový Amarok pokračujeme v používaní vysoko efektívnych vznetových motorov TDI," hovorí Lars Menge, vedúci produktového marketingu spoločnosti Volkswagen úžitkové vozidlá. "A v budúcnosti bude k dispozícii aj výkonný V6 TDI plus ďalšie pohonné jednotky, špecifické pre daný trh. Inými slovami, v závislosti od trhu sa Amarok bude pohybovať vpred efektívne a výkonne ako dieselové alebo benzínové vozidlo," dodal Menge.

VW

Použitie naftového V6 motora nie je prekvapením. Už dlhšie je známe, že nový Amarok bude postavený na rovnakom základe ako Ford Ranger. Z toho vyplýva, že by sme sa mali dočkať aj štvorvalcových motorov 2,0 TDI s jedným, ale aj s dvoma turbami. Na niektoré trhy (v Európe pravdepodobne nie) sa dostane aj s benzínovým motorom 2,3 EcoBoost. K dispozícii bude manuálna 6-stupňová prevodovka, ale aj 6-stupňový a 10-stupňový automat.

Oficiálna premiéra nového Amaroku sa uskutoční toto leto a na prvé trhy dorazí koncom roka. Vyrábať sa bude v Juhoafrickej republike v meste Silverton.

Tagy

Pokračovať v čítaní