Autosuv.sk

Ostatné

Ford SuperVan zakončí šnúru austrálskych podujatí na pretekoch F1

Elektrický SuperVan sa zúčastní viacerých podujatí v Austrálii a nakoniec zamieri na okruh v Albert Parku počas Veľkej ceny Austrálie Formuly 1.
Ford SuperVan zakončí šnúru austrálskych podujatí na pretekoch F1

História SuperVanov od Fordu siaha do roku 1971 a viac si o nej môžete prečítať TU! V roku 2022 prišla americká značka s elektrickou verziou SuperVanu 4.0 s výkonom 2 000 k a predviedla ho na tradičnom motoristickom podujatí Goodwood Festival of Speed.

Neskôr v roku 2023 sa SuperVan vo verzii 4.2 s výkonom zníženým na 1 400 k zúčastnil aj známych pretekov do vrchu Pikes Peak.  Vozidlo prešlo redizajnom s cieľom zvýšiť prítlak na hodnotu 2 t pri rýchlosti 240 km/h. Zároveň sa konštruktérom podarilo znížiť jeho hmotnosť o 400 kg. Pripomíname, že o pohon vozidla sa stará trojica elektromotorov.

Verzia SuperVan 4.2 sa teraz zúčastní viacerých podujatí v Austrálii. Odštartuje to na austrálskom okruhu Mount Panorama v rámci 12 hodinových pretekov Repco Bathurst.

"SuperVan 4.2 príjme výzvy okruhu Mount Panorama v rovnakej konfigurácii, v ktorej pretekal na Pikes Peak – ako dokonalé vyjadrenie toho, čo je možné s elektrickým výkonom a "elektrickou" technológiou od spoločnosti Ford," povedal Mark Rushbrook, globálny riaditeľ Ford Performance Motorsports. "Mount Panorama predstavuje najvyššiu výzvu pre motoristický šport v Austrálii a sme nadšení, že SuperVan 4.2 zaútočí na jeho legendárne zákruty," dodal Rushbrook.

Šnúra podujatí v Austrálii bude pokračovať v polovici marca na podujatí Adelaide Motorsport Festival a zakončená bude počas pretekov Formuly 1 na okruhu v Albert Parku. SuperVan sa na okruh dostane vo štvrtok a počas víkendu bude súčasťou výstavy Ford Performance Experience.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní