Autosuv.sk

Ostatné

Fordu Fiesta hrozí koniec

Dôvodom je nárast cien malých áut a elektrifikácia modelov značky Ford. Oficiálne nie je nič potvrdené, ale koniec by mal nastať už v roku 2023.
Fordu Fiesta hrozí koniec

Potom, ako Ford po 29 rokoch ukončil výrobu Mondea, sa v zákulisí hovorí o konci ďalšieho tradičného auta predávaného v Európe. Tentokrát príde na rad menšia Fiesta. Zabíja ju nárast cien malých áut v súvislosti so sprísňujúcimi sa emisnými pravidlami aj snaha Fordu o rýchlejšiu elektrifikáciu svojho portfólia.

Ford oficiálne koniec nepotvrdil, ale veľa naznačuje vyjadrenie hovorcu značky pre portál Auto Express. "Zrýchľujeme naše úsilie ísť do plnej elektrifikácie, a preto prehodnocujeme naše portfólio vozidiel v súlade s našou obchodnou stratégiou. Špekulácie nekomentujeme a ďalšie informácie poskytneme v nasledujúcich mesiacoch,“ znela odpoveď hovorcu.

Nepriamo tak potvrdil zmeny v ponuke modelov po otázke na koniec modelu Fiesta. Stať by sa tak mohlo už v budúcom roku. Naopak istú budúcnosť na najbližšie roky má Ford Puma, ktorý sa vyrába v rumunskom meste Craiova.

Hlavnou výhodou Pumy je, že ide o Crossover. Od roku 2024 sa počíta s jeho plne elektrickou verziou, ktorá si požičia niektoré prvky z elektrických modelov Transit Courier a Tourneo Courier, aby si udržal konkurenčnú cenu.

Pokračovať v čítaní