Autosuv.sk

Ostatné

Genesis GV60 odomknete tvárou už aj v Európe

Elektromobil GV60 je zatiaľ dostupný iba vo vybraných európskych krajinách. Novinkou v Európe je odomknutie vozidla rozpoznaním tváre.
Genesis GV60 odomknete tvárou už aj v Európe

Genesis GV60 sa len pomaly udomácňuje na európskom trhu. Dostupný je zatiaľ len v niekoľkých krajinách, hoci bol tento luxusný elektromobil predstavený už pred viac ako rokom. Európska špecifikácia prechádza s miernym vylepšením, ktoré sa týka hlavne prístupu do vozidla.

Už po predstavení vozidla sa písalo o možnosti odomknúť ho tvárou. Táto funkcia bude odteraz dostupná aj v Európe. Celé to funguje jednoducho. Stačí sa s kľúčom vo vrecku priblížiť ka zabudovanému senzoru a vozidlo si zapamätá vašu tvár. Pri ďalšom odomykaní auta a štartovaní motora už nebude vyžadovaný kľúč. Výhodu to má v situáciách, keď fyzický kľúč od auta človeku prekáža a nemá si ho kam odložiť - napríklad pri športových aktivitách.

Samotný senzor je ukrytý v B-stĺpiku a tak isto je v ňom aj LED svetlo, ktoré ukazuje stav vozidla a jeho odomknutie. Biometrické údaje tváre sa podľa výrobcu nikdy nedostanú mimo systém vozidla. Okrem toho bude možné vozidlo otvárať aj digitálnym kľúčom uloženým v telefóne alebo v inteligentných hodinkách.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní