Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai Mobis ukázal nové riešenia masky a nárazníka

Vylepšené aktívne klapky, podsvietenie či rovno veľký displej namiesto prednej masky vyvíja Hyundai Mobis. Novým riešením je aj spojenie blatníkov, nárazníka a kapoty do jedného celku.
Hyundai Mobis ukázal nové riešenia masky a nárazníka Hyundai Mobis - Ilustračné

Spoločnosť Hyundai Mobis patrí pod krídla koncernu Hyundai Motor Group. Hlavnou úlohou spoločnosti Hyundai Mobis je v rámci koncernu dodávať súčiastky a servis pre automobilky Hyundai, Kia a Genesis.

V krátkom videu Hyundai Mobis odprezentoval svoje novinky, týkajúce sa prednej masky a nárazníka. Prvou z nich je spojenie nárazníka, predných blatníkov a kapoty do jedného celku. Hlavnou výhodou takéhoto riešenia má byť zníženie hmotnosti o 20 %. Kapota sa v tomto prípade otvára protismerne.

Aktívne klapky pre nasávanie vzduchu v prednej maske dnes už poznáme z mnohých modelov. Hyundai Mobis prišiel podľa vlastných slov s precíznejším riešením a sľubuje si od neho zníženie spotreby paliva o 2,3 %. Klapky navyše môžu svietiť, a tak zvýrazniť dizajn prednej masky.

LED svetlá v prednej maske môžu slúžiť aj na ukázanie stavu nabitia batérie, prípadne privítanie majiteľa prostredníctvom svetelnej sekvencie. Prednú masku a LED svetlá však môže nahradiť aj veľký displej. Slúžiť má na komunikáciu s druhými vozidlami či chodcami. Príchod veľkého displeja na trh nepovažujeme v blízkej budúcnosti za reálny. Vývoj podsvietenej masky by však mal byť už ukončený a Hyundai Mobis momentálne testuje jeho odolnosť a spoľahlivosť.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní