Autosuv.sk

Ostatné

Hyundai odštartoval výrobu modelov i20 N a i20 N Line

Hyundai spustil výrobu športovo ladených modelov i20 N a i20 N Line vo svojom tureckom závode. Na Slovensku budú dostupné od leta.
Hyundai odštartoval výrobu modelov i20 N a i20 N Line

Hyundai odštartoval výrobu nových modelov i20 N a i20 N Line vo svojom výrobnom závode Hyundai Assan Otomotiv Sanayi v tureckom Izmite. Nové varianty i20 sa pridávajú k modelom i10, i10 N Line a bežnej i20-ke. V závode Hyundai v Turecku sa vyrába aj úplne nový crossover Bayon. Prvé predsériové kusy ostrého modelu i20 N sme si už vyskúšali na okruhu - video si môžete pozrieť TU a slovenské ceny nájdete TU!

Civilný Hyundai i20 N Line

Hyundai i20 N Line dostal rovnako ako všetky modely "N Line" športovejší vzhľad, ktorý však kombinuje s civilným prejavom. K dynamickému vzhľadu vozidla prispievajú sivé doplnky inšpirované motoršportom, hmlové svetlo trojuholníkového tvaru a chrómová koncovka výfuku.

O pohon sa starajú dve motorizácie. Slabší štvorvalec 1,2 MPi bez turba s výkonom 62 kW a silnejší prepĺňaný trojvalec 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW alebo až 88 kW. Cena N Line verzie začína na sume 15 090 eur (po započítaní bonusu 1 500 eur).

Ostrý Hyundai i20 N

V tomto prípade sa k športovému vzhľadu pridáva aj silnejšia motorizácia. Turbodúchadlom prepĺňaný motor 1,6 l GDi poskytuje maximálny výkon 150 kW. Z 0-100 km/h sa dostane za 6,2 sekundy. Hot hatch je vybavený množstvom špecializovaných funkcií s dôrazom na športový zážitok, vrátane Launch Control a Rev Matching.

Päť odlišných jazdných režimov navyše optimalizuje jazdné parametre pre rôzne podmienky. Oba modely budú na Slovensku dostupné od leta.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní