Autosuv.sk

Ostatné

JLR má nové logo a značka Land Rover končí

Logo Land Rover nekončí, ale ako značka prestáva existovať a nahradia ju nové samostatné značky Defender, Range Rover a Discovery.
JLR má nové logo a značka Land Rover končí

Jaguar Land Rover prichádza s novou identitou a stáva sa z neho jednoducho JLR. Spolu s novou identitou prichádza aj nové logo rovnako pozostávajúce so skratky JLR. Nové logo neuvidíme na kapotách áut, tam sa dostanú logá značiek Jaguar, Defender, Discovery a Range Rover. O tom, že zo znamých modelov Defender, Discovery a Range Rover sa stávajú nové samostatné značky sme informovali TU!

Zároveň to znamená koniec pre značku Land Rover. Logo Land Rover ostane viditeľné na vozidlách, online platformách a stránkach predajcov, pôjde však len o odkaz minulosti a vozidlá značky Land Rover už nebudú v ponuke.

"Land Rover pokračuje ako svetovo uznávaná a dôležitá značka dedičstva, ktorá zostáva na vozidlách, webových stránkach, sociálnych médiách a maloobchodných stránkach a je základom svetových značiek Range Rover, Defender a Discovery," uvádza sa vo vyhlásení JLR.

Dôvod zmeny z Land Roveru na nové značky dobre vysvetlil šéfdizajnér JLR, Jerry McGovern, pre Autocar. "Skutočnosť je taká, že Range Rover je značka a rovnako aj Defender. Zákazníci tvrdia, že vlastnia Range Rover. V luxuse potrebujete mať absolútne jasno. (Názov) Land Rover Range Rover SV Autobiography to nedáva", vysvetlil McGovern.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní