Autosuv.sk

Ostatné

Kia EV5 sa nám predstaví už tento mesiac

Nová elektrická Kia sa dostane najskôr na čínsky trh, ale automobilka plánuje predaj aj na ďalších svetových trhoch.
Kia EV5 sa nám predstaví už tento mesiac

Príchod novej Kie EV5 sa pomaly blíži. Len v marci sme pritom spoznali rovnomenný koncept EV5 a už koncom tohto mesiaca bude mať premiéru sériový nástupca na autosalóne v čínskom meste Čcheng-tu.

V tejto chvíli stále nepoznáme oficiálne informácie o pohone a rozmeroch vozidla. Vzhľadom na označenie s číslom "5" a skôr zverejnené plány o príchode nových modelov môžeme očakávať, že Kia EV5 bude elektrickou alternatívou k modelu Sportage, minimálne pokiaľ ide o veľkosť.

Pohon si novinka s najväčšou pravdepodobnosťou požičia z modelu EV6. V praxi to znamená batériu s kapacitou 77 kWh, čo by novému modelu umožnilo prejsť na jedno nabitie aj 500 km.

Dizajn vozidla sa oproti konceptu na fotografiách zásadne nezmení a bude do veľkej miery kopírovať väčší model EV9. Určite sa však zmení interiér, ktorý ťaží z absentujúceho B-stĺpika. V sériovej realite je takéto riešenie veľmi nepravdepodobné.

Hlavnou otázkou pre nás stále ostáva, či sa model EV5 dostane do Európy. Po premiére a uvedení na čínsky trh automobilka oznámi svoje rozhodnutie o (ne)príchode nového elektromobilu na ďalšie svetové trhy. V tomto prípade sme optimisti.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní