Autosuv.sk

Ostatné

Lada rieši nedostatok komponentov. Vyrobí autá bez ESP a airbagov

Modely, postavené na platforme Renaultu, Lada bez dielov zo Západu nevyrobí. Grantu a Nivu však bez airbagov, ESP, ABS a s výrazne horšími emisiami vyrobiť dokáže.
Lada rieši nedostatok komponentov. Vyrobí autá bez ESP a airbagov Lada-ilustračné foto

Šoféri v Rusku dnes čelia viacerým problémom. Pre sankcie Západu sa majitelia zahraničných modelov stretávajú s nedostatkom náhradných originálnych dielov. Problémom sú záručné opravy a o kupovaní nového zahraničného vozidla ani nehovoríme. Jedným z riešení je nákup vozidiel z Číny, ale svoje cesty hľadajú aj domáci výrobcovia.

Ruská automobilka AvtoVAZ, ktorá vyrába modely Lada, musela prerušiť svoju výrobu. Problém do budúcnosti je najmä s výrobou modelov, postavených na platforme Renaultu. Týka sa to Lady Largus a Xray.

Na druhej strane modely Granta, Niva Legend, Niva Travel a Vesta sa po istom prispôsobení budú môcť vyrábať naďalej. Ruský výrobca jednoducho škrtne niektoré prvky výbavy, na ktoré nemá dostatok dielov, hlavne čipov. Prvým upraveným modelom by mala byť Lada Granta. Na trh príde v špeciálnej verzii bez ABS, ESP, airbagov, či systému núdzového volania po nehode.

Okrem toho sa zjednoduší riadiaca jednotka motora a jej firmvér. Lada odstráni aj niektoré senzory, merajúce emisie. Výsledkom budú horšie emisie a Granta tak už nebude spĺňať emisnú normu Euro 5, ale len Euro 2.

Zdroj: Autostat.ru

Tagy

Pokračovať v čítaní