Autosuv.sk

Ostatné

Lancia predstavila nové logo a trojrozmerné dielo Pu+Ra Zero

Nové logo je predzvesťou reštartu značky a príchodu nových modelov. Dielo Pu+Ra Zero zas naznačuje ich dizajn.
Lancia predstavila nové logo a trojrozmerné dielo Pu+Ra Zero

Lancia sa vracia, to je hlavná správa talianskej značky, ktorú počujeme v posledných rokoch už niekoľkýkrát. Plán do budúcnosti je už jasný od mája 2022 a teraz sa pomaly začína napĺňať. Lancia ukázala nové logo a trojrozmernú sochu, manifest, ktorý nám naznačuje dizajn budúcich modelov.

"Nová éra Lancie začína dnes s novým logom a jasnou víziou dizajnu," uviedol Luca Napolitano, generálny riaditeľ Lancie. Nové logo je inšpirované minulosťou a konkrétne logom z roku 1957. Podľa Lancie ide o autentický klenot, veľmi klasický vo svojej estetike.

Podstatnejší je harmonogram príchodu nových modelov, poznáme ho od mája 2022. Na prvý model Ypsilon si počkáme do roku 2024, potom v roku 2026 pribudne zatiaľ bezmenná novinka. Prvá časť plánu sa zavŕši v roku 2028 príchodom slávneho mena Delta. Rok 2028 by mal byť zároveň rokom prechodu na čisto elektrický pohon.

Okrem loga sme spoznali aj dielo Pu+Ra Zero, je to trojrozmerná socha s logom Lancia. Ukazuje nám dizajn, ktorý ovplyvní prichádzajúce modely. Všimnúť si môžeme veľké jemne zaoblené plochy, ktoré sú zakončené oblými aj ostrými hranami. Vzadu nebude chýbať nápis Lancia a okrúhle svetlomety.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní