Autosuv.sk

Ostatné

Lancia plánuje reštart v Európe a tri modely vrátane Delty

Všetko sa to začne v roku 2024 s príchodom novej generácie modelu Ypsilon. Neskôr pribudne konkurent pre Citroen C5 X a vášne má vzbudiť najmä nová Delta.
Lancia plánuje reštart v Európe a tri modely vrátane Delty

O troch plánovaných modeloch a znovuzrodení značky Lancia sme informovali už na jeseň 2021. Lancia úplne nezanikla, ale v súčasnosti predáva len model Ypsilon v Taliansku a v pláne má veľký európsky reštart.

Talianska značka zverejnila svoj desaťročný plán, ktorý odštartuje v roku 2024 príchodom novej generácie modelu Ypsilon. Približne 4 m dlhé vozidlo budú poháňať výlučne elektrifikované motory, a ak nie hneď od uvedenia, tak v priebehu krátkeho času sa dočkáme určite aj čisto elektrickej verzie.

Ďalším míľnikom bude rok 2026. Od tohto roku už nerozšíri ponuku žiadne vozidlo so spaľovacím motorom a zároveň príde na trh nový vlajkový model. V zákulisí sa špekuluje o názve Aurelia. S dĺžkou 4,6 m sa zaradí v prostredí európskeho trhu medzi najväčšie osobné modely.

V rámci koncernu Stellantis ho môžeme porovnávať s novým Citroenom C5 X a s budúcou generáciou Oplu Insignia. Budúcu Insigniu a nový C5 X má spájať podobný typ karosérie na pomedzí crossoveru a rodinného MPV. Podobný výsledok očakávame aj od novej Lancie.

Rok 2028 bude pre taliansku značku dôležitý z dvoch dôvodov. Po prvé stiahne z trhu všetky modely so spaľovacím motorom a bude predávať už výlučne elektromobily. Po druhé sa na scénu vráti veľké meno histórie - Lancia Delta. Pôjde o 4,4 m dlhý elektromobil s výrazným dizajnom, ktorého cieľom bude osloviť automobilových nadšencov v Európe.

Lancia musí v priebehu nasledujúcich rokov rozšíriť svoje pôsobenie mimo Talianska. Primárnym cieľom je 5 krajín: Belgicko, Holandsko, Francúzsko, Nemecko a Španielsko. Týchto 5 krajín je prvým krokom na ceste k vybudovaniu 100 predajných miest v 60-tich mestách Európy. S počtom klasických predajných miest to však Lancia nechce preháňať a očakáva, že až 50 % predajov uskutoční v online priestore. 

Tagy

Pokračovať v čítaní