Autosuv.sk

Ostatné

Mercedes je ďalší s navýšenými investíciami do spaľovacieho motora

Automobilky sa prispôsobujú situácii na trhu. Mercedes preto zvýšil investície do vývoja spaľovacieho motora a hybridy plánuje predávať aj v budúcej dekáde.
Mercedes je ďalší s navýšenými investíciami do spaľovacieho motora

Automobilky jedna po druhej priznávajú, že sa v Európe nerozlúčia so spaľovacími motormi tak skoro a pokračujú v ich vývoji. V priebehu júna vyplávalo na povrch, že Volkswagen presmeruje 60 miliard na vývoj vozidiel so spaľovacím motorom.

Flexibilný prístup už od začiatku zvolilo BMW, ktoré je podľa vlastných slov schopné prispôsobiť sa dopytu po elektromobiloch a vozidlách so spaľovacími motormi. Viac si prečítajte TU!

Viac, ako bolo pôvodne plánované, investuje do spaľovacieho motora aj Mercedes. Tento rok to bude 14 miliard eur, čo pre nemecký magazín Wirtschaftswoche potvrdil šéf automobilky Ola Kaellenius.

Nemecký výrobca sa zameral na investovanie do fabrík aj vývoja, aby jeho hybridné pohony prežili aj do budúceho desaťročia. "Naše motory budú vždy na najvyššej technologickej úrovni. V opačnom prípade by sa náš biznis so spaľovacími motormi v roku 2027/28 náhle zastavil ," vysvetlil Kaellenius.

Zdroj: Reuters

Tagy

Pokračovať v čítaní