Autosuv.sk

Ostatné

Modernizovaný Volkswagen Polo spoznáte podľa svietiacej lišty

Pod kapotou sa nič nemení a Polo ostáva verné spaľovacím motorom bez elektrifikácie.
Modernizovaný Volkswagen Polo spoznáte podľa svietiacej lišty

Svietiaca lišta v prednej maske sa stáva poznávacím znakom Volkswagenu. Po modeloch ID. 3, Golf a Arteon ju dostalo aj modernizované Polo. Práve Golf je tradične predobrazom pre menšie Polo. Okrem novej svietiacej lišty má Polo zmenené denné svetlá, nový predný aj zadný nárazník, vzadu pribudol nápis "Polo" a hlavné svetlomety sa spoliehajú na matrix technológiu - to znamená, že prispôsobujú svietenie okoliu a premávke.

Vynovený interiér

Modernizované Polo je o málo dlhšie, ale spôsobené je to iba novým tvarom nárazníkov, rázvor náprav ostal podľa očakávania zachovaný. Interiér je tiež už na prvý pohľad inšpirovaný Golfom. Súčasťou štandardnej výbavy je 6,5-palcová dotyková obrazovka, na fotografiách môžeme vidieť príplatkovú 9,2-palcovú obrazovku.

Nové je ovládanie nastavenia teploty klimatizácie. Ovláda sa dotykovo posunutím prsta do strany. Ovládací panel klimatizácie je pritom posunutý nižšie. Miernymi zmenami prešiel aj volant.

Rovnaké motory

Za príplatok môže Polo disponovať aj systémom Travel Assist. Ide o asistenčný systém, spájajúci adaptívny tempomat a asistent udržiavania v jazdnom pruhu. Do rýchlosti 130 km/h tak Polo môže jazdiť čiastočne autonómne.

Pod kapotou nie je nič nové, Polo sa spoľahne na benzínové trojvalce 1,0 Evo a 1,0 TSI s výkonom od 59 kW po 81 kW. Spolupracovať môžu s manuálnou prevodovkou, prípadne s dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Z ponuky by nemala vypadnúť ani štvorvalcová verzia 1,5 TSI s výkonom 110 kW. Rovnako ako v prípade novej Fabie ani modernizované Polo nedostane (minimálne na začiatku) elektrifikované pohony.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní