Autosuv.sk

Ostatné

Modernizovaný Volkswagen Touareg dostal slovenskú cenu

Volkswagen spustil predpredaj modernizovaného modelu Touareg. Nová vlajková loď značky je na výber v piatich kombináciách pohonu a verzií vybavenia.
Modernizovaný Volkswagen Touareg dostal slovenskú cenu

Modernizovaná verzia sa dá na prvý pohľad rozoznať podľa nového dizajnu predného nárazníka a masky chladiča. Zvlášť nápadným prvkom sú adaptívne svetlomety „IQ.Light – HD-LED-Matrix“ s troma osvetľovacími modulmi na každej strane, ktoré sú súčasťou štandardného vybavenia.

Celkový počet 38 400 mikro-LED v svetlometoch umožňuje nielen ešte presnejšie „vykrývať“ protiidúce vozidlá a iných účastníkov premávky, ale aj vytvárať nové interaktívne funkcie. Každý modul lemuje LED denné svetlo v profile písmena L, ktoré spolu s osvetlenou lištou v maske chladiča vytvárajú nezameniteľnú svetelnú grafiku vo dne aj v noci. Na zadnej časti karosérie sú novým dizajnovým prvkom zadné skupinové svetlá spojené priebežnou svietiacou lištou z LED a červeným osvetleným logom VW v strede.

Dva naftové motory aj pohon plug-in hybrid. Nový Touareg sa na Slovensku bude predávať s troma verziami pohonu, založenými na turbodúchadlom prepĺňaných motoroch V6 s priamym vstrekovaním paliva a objemom 3,0 litra. Obľúbený naftový motor 3.0 TDI je naďalej na výber v dvoch verziách s výkonom 170 kW (231 k) alebo 210 kW (286 k). Obidve verzie majú 8-stupňovú automatickú prevodovku a systém pohonu všetkých kolies 4MOTION so samosvorným medzinápravovým diferenciálom.

Pohon plug-in hybrid je na Slovensku v predaji vo  verzii eHybrid tvorenej benzínovým motorom V6 3.0 TSI s výkonom 250 kW (340 k), ktorý v kombinácii s elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k) poskytuje systémový výkon 280 kW (381 k). Elektromotor diskového tvaru je umiestnený v modifikovanej skrini 8-stupňovej automatickej prevodovky, zdrojom elektrickej energie je lítiovo-iónová akumulátorová batéria s kapacitou 14,3 kWh netto, uložená pod podlahou batožinového priestoru.

Na Slovensku sa Touareg predáva v dvoch verziách vybavenia – luxusnej Elegance a športovo ladenej R-Line (len s motormi TDI).

Verzia Elegance s motormi TDI má štandardne napríklad 2-zónovú klimatizáciu Climatronic s funkciou čistenia vzduchu Air Care, svetlomety „IQ.Light – HD-LED-Matrix“ a LED zadné svetlá, navigačný systém „Discover Premium“ s 8 reproduktormi a prípravou na online služby VW Connect, vyhrievané predné sedadlá, kožené poťahy sedadiel a 18-palcové disky kolies „Cascade“ z ľahkej zliatiny. Touareg Elegance eHybrid má navyše 4-zónovú klimatizáciu, elektricky ovládané panoramatické strešné okno a 19-palcové disky z ľahkej zliatiny „Tirano“.

Verzia R-Line sa navonok líši špecifickým dizajnom masky chladiča a nárazníkov R-Line a 19-palcovými diskami „Coventry“. V interiéri má hliníkové dekoračné obklady, vyhrievaný športový volant R a 18-smerovo elektricky nastaviteľné predné sedadlá ergoComfort s koženými poťahmi.

Najlacnejší Touareg Elegance 3.0 V6 TDI s výkonom 170 kW (231 k) má cenu od 69.900 eur, najdrahší eHybrid stojí od 88 790 eur. Rovnako ako jeho predchodcovia sa modernizovaný Touareg bude pre celý svetový trh vyrábať v závode Volkswagen Slovakia v Bratislave.

Tagy

Pokračovať v čítaní