Autosuv.sk

Ostatné

Návrat známeho mena: Mitsubishi Colt bude dvojičkou Renaultu Clio

Mitsubishi oficiálne potvrdilo príchod nového hatchbacku so známym názvom. Postavený bude na rovnakej platforme ako Renault Clio.
Návrat známeho mena: Mitsubishi Colt bude dvojičkou Renaultu Clio Mitsubishi

Po takmer desiatich rokoch začne Mitsubishi v Európe ponúkať model z kategórie malých vozidiel (segment B). Zároveň potvrdilo názov tohto päťdverového hatchbacku. Názov Colt bol prvýkrát použitý v roku 1962  a teraz sa opäť vracia na scénu.

Dvojička Renaultu Clio E-Tech

Japonský výrobca poodhaľuje jeho vzhľad prostredníctvom jedinej tmavej fotografie. Okrem prednej masky a tvaru denných svetiel si môžeme všimnúť chýbajúcu kľučku zadných dverí (zrejme bude ukrytá pri C-stĺpiku) a tak isto nápis Hybrid EV pod spätným zrkadlom. Spolu s informáciou, že Colt bude postavený na platforme CMF-B, nám to vytvára celkom konkrétny obraz o novom hatchbacku.

Platforma CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi využíva niekoľko ďalších modelov. Spomenúť treba najmä veľkosťou porovnateľné autá, teda Renault Clio, Nissan Micra a Dacia Sandero. Nový Colt s označením hybrid by tak mohol dostať pohon z modelu Clio E-Tech. V takom prípade by sa spoľahol na atmosférický motor s objemom 1,6 l, ktorému pomáha elektromotor a celkový výkon sústavy dosahuje maximum 103 kW (140 k).

Nové Mitsubishi ASX

Aj keď tieto informácie nie sú oficiálne a musíme ich teda označiť ako špekulácie, považujeme ich za isté. Mitsubishi už skôr pri svojom rozhodnutí zotrvať v Európe oznámilo príchod dvojice vozidiel, ktoré budú vychádzať z existujúcich modelov Renault a vyrábať sa budú v závodoch Renaultu.

Prvým z nich je crossover ASX, kopírujúci Captur a druhým bude práve Colt, kopírujúci Clio. Nové ASX spoznáme začiatkom roka 2023 a nový Colt na jeseň 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní