Autosuv.sk

Ostatné

Nová Honda Civic Type R má už rekord na okruhu v Suzuke

O samotnom ostrom modeli zatiaľ veľa nevieme. Zjavne však ostáva prioritou rýchlosť na okruhoch.
Nová Honda Civic Type R má už rekord na okruhu v Suzuke Honda

Honda je známa svojou záľubou v rekordoch na pretekárskych okruhoch. Týmto spôsobom pravidelne propaguje svoj ostrý model Civic Type R. S minulou generáciou postupne prekonala päť rekordov na kolo na slávnych okruhoch.

Nová generácia Civicu Type R už tiež "vystrčila rožky" a na svetoznámom okruhu Suzuka v Japonsku prešla jedno kolo v čase 2 minúty 23,120 sekundy. Je to o 0,873 sekundy rýchlejšie v porovnaní s predchodcom (Honda Civic Type R Limited Edition z roku 2021) a zároveň tým stanovila nový rekord na kolo pre sériové autá s pohonom predných kolies.

Nový referenčný čas bol stanovený počas záverečného hodnotenia vývoja nového modelu 15. marca 2022. Pretekársky okruh Suzuka je známy svojimi vysokorýchlostnými a náročnými zákrutami. Trať, ktorá je často označovaná za jeden z najväčších svetových okruhov, je od roku 1962 testovacou stanicou pre výkonné Hondy a od roku 1987 je s výnimkou dvoch rokov domovom Veľkej ceny Japonska Formuly 1.

O novom Civicu Type R vieme iba to, že bude opäť poriadne rýchly a podľa všetkého ostane nekompromisne športový. Tým máme na mysli, že nebude ideálnym autom na vozenie rodiny v porovnaní s ostrými konkurenčnými modelmi, ale ostane zameraný vyložene na športovú jazdu.

Oficiálne informácie o novom Civicu Type R budú zverejnené až pred jeho uvedením na trh neskôr v roku 2022.

Tagy

Pokračovať v čítaní