Autosuv

Ostatné

Nový BMW iDrive má premostiť analógovú a digitálnu technológiu

Nový systém sa spoľahne na umelú inteligenciu a zároveň má premostiť medzeru medzi analógovou a digitálnou technológiou.
Nový BMW iDrive má premostiť analógovú a digitálnu technológiu

Ovládanie multimediálneho systému, navigácie a ďalších jeho prvkov prechádza v súčasnosti rýchlymi zmenami. Najskôr to boli dotykové obrazovky, neskôr pribudlo hlasové ovládanie a ovládanie gestami. Pred pár dňami prezradil niečo o svojom novom ovládacom systéme Mercedes, jeho hlavnou časťou bude hyperobrazovka. Teraz prichádza na rad BMW. V priebehu tohto roka predstaví úplne nový systém iDrive. Prvý pohľad naň poskytne už v týchto dňoch v rámci Výstavy spotrebnej elektroniky CES 2021. 

Prepojenie analógu a digitálu

Celé podujatie prebieha tentokrát v čisto digitálnej a online forme. Súčasťou digitálnej ponuky na CES 2021 bude aj zábavná video upútavka, ktorá predstaví vývoj užívateľského zážitku vo vozidlách BMW v priebehu ostatných dvoch dekád. Hlavnými hrdinami tejto cesty časom sú modely BMW radu 7 z roku 2001, v ktorom oslávil systém BMW iDrive svoju premiéru a BMW iX — ten príde na trh v roku 2021 a prvý raz sa v ňom predstaví nová generácia zobrazovacieho a ovládacieho systému.

Ďalšia generácia systému BMW iDrive má posunúť rozvíjajúce sa prepojenie medzi vozidlom a jeho vodičom na novú úroveň. Nový systém premosťuje medzeru medzi analógovou a digitálnou technológiou. Zároveň prináša ďalšiu zmenu, pretože počet funkcií, dostupných vo vozidlách a ich komplexnosť a prepojenosť sa neustále iba zvyšuje.

Vodič využije informácie zo serverov

Do vozidiel sa vo veľkej miere dostala digitalizácia a umelá inteligencia, pričom upravené snímače teraz umožňujú vnímať a analyzovať celé okolie. Výsledkom má byť vysoký stupeň automatizácie parkovania aj samotnej jazdy. K tomu sa pridávajú služby, využívajúce informácie zo vzdialených serverov a zber dát v reálnom čase.

To znamená, že vozidlo má v akomkoľvek momente prístup k veľkému množstvu informácií, ktoré dokáže poskytnúť vodičovi. Napríklad môže prijať a zobraziť výstrahu na cestách od ďalších vozidiel značky BMW a v cieli cesty predpovedať dostupnosť parkovacích miest. Viac konkrétnejších informácií o novom systéme iDrive sa dozvieme čoskoro.

Tagy

Pokračovať v čítaní