Autosuv.sk

Ostatné

Nový digitálny kľúč BMW má byť bezpečnejší. Útok zachytením signálu bude nemožný

Komfort pre majiteľa a problém pre zlodeja má zabezpečiť širokopásmová technológia UWB.
Nový digitálny kľúč BMW má byť bezpečnejší. Útok zachytením signálu bude nemožný

BMW používa mobilné telefóny ako kľúč od vozidla už od roku 2018, pričom dnes je táto technológia dostupná pre používateľov mobilných telefónov iPhone. Teraz nemecká automobilka chce posunúť "Digitálny kľúč" ešte ďalej a predstavuje Digital Key Plus.

Pohodlný a bezpečný

Má ísť o pohodlný a bezpečný spôsob na odomykanie a štartovanie vozidla bez potreby vytiahnutia mobilného telefónu iPhone z tašky, kabelky či z vrecka. Najnovšia verzia tejto služby využíva ultra širokopásmovú technológiu UWB, ktorá sa nachádza na čipe U1 v mobilnom telefóne iPhone. Prvok BMW Digital Key Plus pre iPhone sa predstaví spolu s prvým plne elektrickým vozidlom BMW iX.

Nové dodatočné prvky, ktoré prináša BMW Digital Key Plus, využívajú ultra širokopásmovú technológiu. Ide o rádiovú technológiu, ktorá využíva krátky dosah s vysokým rozsahom pásiem. Technológia sa podľa BMW vyznačuje mimoriadne presnou lokalizáciou a maximálnou mierou bezpečnosti. Precíznosť technológie UWB umožňuje odolávať útokom v prípade, ak by bol rádiový signál narušený alebo zachytený. Takéto útoky teraz už nebudú možné. V minulosti sme viackrát informovali, ako vedia zlodeji zachytiť signál kľúča, zosilniť ho a ukradnúť vozidlo. Viac sa dočítate TU a TU.

UWB globálnym štandardom

Spoločnosti Apple aj BMW úzko spolupracujú aj s Konzorciom pre automobilovú konektivitu (Car Connectivity Consortium — CCC) na vytvorení špecifikácie digitálnych kľúčov Digital Key 3.0, aby sa širokopásmová technológia UWB mohla stať globálnym štandardom v rámci celého automobilového priemyslu.

Tagy

Pokračovať v čítaní