Autosuv.sk

Ostatné

Nový Mercedes Triedy T dostal nemeckú cenu

Na nemeckej stránke Mercedesu je už zverejnený konfigurátor nového osobného vanu.
Nový Mercedes Triedy T dostal nemeckú cenu Mercedes

Mercedes nám pred pár dňami predstavil novú Triedu T. Ide o osobnú verziu Mercedesu Citan, príbuznú s Renaultom Kangoo. Z výrobných liniek zatiaľ začne schádzať zatiaľ len kratšia 5-miestna verzia, v budúcom roku ju doplní aj dlhší 7-miestny model a neskôr aj elektrická verzia EQT.

O pohon novej Triedy T sa starajú 4-valcové motory. Benzínová jednotka s objemom 1,3 l je k dispozícii s výkonom 75 a 96 kW. Objemnejší naftový motor 1,5 l môže produkovať výkon 70 kW resp. 85 kW. Okrem 6-stupňovej manuálnej prevodovky je k dispozícii aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka (s výnimkou slabšej benzínovej verzie).

Dnes sme získali aj lepšiu predstavu o cene osobného vanu. Na nemeckej stránke Mercedesu už funguje konfigurátor a podľa neho bude cena základnej verzie štartovať na úrovni 29 314 eur. Toľko si Mercedes vypýta za najslabšiu benzínovú verziu.

Najdrahšou je naftová verzia 180 d so 7-stupňovou prevodovkou, ktorej cena začína od 34 962 eur, stále pritom hovoríme o najlacnejšej výbave. Za strednú výbavu Style si treba pripraviť ďalších 1 500 až 1 900 eur v závislosti od zvolenej motorizácie. Cena najvyššej výbavy Progressive je od "základu" vyššia o približne 3 000 až 3 700 eur. Cenu môžu ďalej navyšovať rôzne balíky výbav.

Tagy

Pokračovať v čítaní