Autosuv.sk

Ostatné

Opel Astra si požičia dizajnové prvky crossoveru Mokka

Nemecký výrobca zrejme staví aj na výrazné farby. Ponuku motorizácií doplní výkonný plug in hybrid.
Opel Astra si požičia dizajnové prvky crossoveru Mokka

Astra patrila medzi najdôležitejšie modely značky Opel. Napriek nástupu doby crossoverov má stále svoje miesto na trhu a predstaví sa aj v ďalšej generácii. Podľa očakávaní už bude postavená na platforme EMP2 materského koncernu Stellantis, rovnako ako Peugeot 308.

Opel teraz zverejnil prvé fotografie niektorých detailov. Výrazná žltá farba nám okamžite pripomenula nedávno fabrikou prerobený historický Opel Manta. Tvar predných svetiel aj celá predná maska je hlavným prvkom dizajnu a volá sa Vizor. Opel ju použil už v novej Mokke. Podobnosti medzi Mokkou a novou astrou môžeme vidieť aj na fotografiách zadnej časti.

Tradične sme sa v tejto fáze odhalenia prvých detailov nedozvedeli nič o pohone. Na druhej strane ani v tomto prípade nie je ťažké odhadnúť výsledok. Mnoho modelov dnes zdieľa rovnaké platformy, a tým aj rovnaké motorizácie. Pod kapotu Astry sa tak okrem benzínových a naftových motorov dostanú aj plug in hybridy. Základný plug in hybrid má pohon predných kolies a nižší výkon. Silnejší môže ponúknuť výkon až 300 k a elektrický pohon všetkých kolies. Otázne je, či sa dostane do Astry, v spojení so športovo ladenou verziou by však dával zmysel.

Z interiéru odhalil Opel časť sedadla, volant s novým typom tlačidiel a hlavne veľký dvojitý zalomený displej pre infotainment a digitálny prístrojový panel. Nový model sa bude vyrábať v nemeckom závode Russelsheim.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní