Autosuv.sk

Ostatné

Peugeot má po 13 rokoch opäť najpredávanejší model v Európe

Vo februári sa na čelo rebríčka predaja nových áut v Európe dostal Peugeot 208. Úspech francúzskej značky podčiarkol druhým miestom Peugeot 2008.
Peugeot má po 13 rokoch opäť najpredávanejší model v Európe

JATO Dynamics zverejnilo výsledky predaja nových áut za február v 27 krajinách Európy. Na čele sa udiala zmena, keď sa Toyota Yaris prepadla na štvrté miesto a vystriedal ju tam Peugeot 208. Ide o prvý model Peugeotu od februára 2008 na čele európskeho rebríčka predajov. Vtedy ním bol Peugeot 207. Úspech Peugeotu podčiarkol na druhom mieste crossover 2008, prvú trojku uzavrel Volkswagen Golf - ešte v nedávnej minulosti tradičný líder rebríčkov predaja v Európe.

V porovnaní s februárom minulého roka sa darilo SUV modelom. V absolútnych číslach síce klesli ich predaje o 11 %, ale v porovnaní s celkovým poklesom trhu o 23 % si viedli dobre a zvýšili svoj podiel na trhu na 44 %.

Zo všetkých predaných áut vo februári bolo v Európe až 14 % elektromobilov alebo plug in hybridných modelov. Tento segment naďalej veľmi rýchlo rastie a najvýraznejší rozmach v posledných rokoch zaznamenal v Nórsku, kde až 79 % predaných áut tvorili elektromobily a plug in hybridy.

Pokračovať v čítaní