Autosuv.sk

Ostatné

RAM ukázal zadné sedadlá konceptu 1500 Revolution

Tretí rad sedadiel bude vyslovene núdzový. Potvrdený je aj príchod verzie so spaľovacím motorom pre predĺženie dojazdu.
RAM ukázal zadné sedadlá konceptu 1500 Revolution

Koncept RAM 1500 Revolution bol predstavený na výstave CES v Las Vegas. Stále nám chýbajú podrobnejšie informácie o novinke, ktorá sa v roku 2024 dostane už ako sériový model na cesty. Teraz RAM zverejnil fotografie vyklápateľných sedadiel v treťom rade.

Ide vyslovene o núdzové sedenie, alebo inak povedané bezpečnejšie riešenie ako voziť pasažierov vzadu na korbe. Posunutím druhého radu dopredu vznikne priestor pre vyklopenie sedákov v treťom rade.

Toto nie je jediná novinka v prípade konceptu RAM 1500 Revolution. Významnejšou správou je potvrdenie príchodu verzie so spaľovacím motorom, ktorý poslúži na výrobu elektrickej energie a predĺženie dojazdu. Už vo februári 2022 o tom v rozhovore pre EV Pulse hovoril Mike Koval, šéf značky RAM. Túto informáciu nedávno potvrdil aj šéf koncernu Stellantis, Carlos Tavares.

Dojazd v prípade pracovného auta, ktorým pickup bude aj v budúcnosti, nie je na prvý pohľad až tak dôležitý. Pri práci na poli či v lese neprejde pickup denne veľké množstvo kilometrov. Na druhej strane pri ťahaní prívesov s ťažkým nákladom spotreba prudko stúpa a dojazd už nemusí postačovať. Riešením bude práve spaľovací motor.

Zdroj: Car and Driver

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní