Autosuv.sk

Ostatné

Seat pravdepodobne prestane vyrábať autá od roku 2030

Španielska značka má postarané o budúcnosť do roku 2030. S koncom spaľovacích motorov zrejme skončí s výrobou áut a zameria sa na mestskú mobilitu pre mladých.
Seat pravdepodobne prestane vyrábať autá od roku 2030

Seat čoraz viac stavia svoju budúcnosť na značke Cupra. V minulosti niesli označenie Cupra len vysokovýkonné modely odvodené od Seatov. Dnes sú v ponuke aj "obyčajnejšie" Cupry. Značky spolu koexistujú - Seat ponúka autá so spaľovacím motorom, Cupra čoraz viac prechádza na elektrickú cestu.

V tejto chvíli to zaručuje budúcnosť Seatu na niekoľko najbližších rokov. Vzdialenejšiu budúcnosť Seatu nepoznal ani šéf koncernu Volkswagen, Thomas Schäfer, informovali sme o tom TU! Do konca dekády bude Seat prinášať vozidlá so spaľovacím motorom, dovtedy musí prísť s novou víziou.

Elektrický skúter Seat Mó

"Udržiavame Seat čerstvý a až do konca desaťročia budeme pokračovať s hybridmi a s vysokoúčinným spaľovacím (motorom)," povedal nemenovaný člen vedenia Seatu pre portál Autocar. V súčasnosti vedenie analyzuje úlohu Seatu v budúcnosti a možnosťou je aj transformácia značky na poskytovateľa mobility a riešenie mestskej mobility mladých ľudí potvrdil zdroj z automobilky.

Príkladom ako to môže vyzerať, je elektrický skúter Seat Mó. Dočkať by sme sa mohli aj nástupcu malého štvorkolesového modelu Minimó, ktorý Seat ukázal pred pár rokmi.

Tagy

Pokračovať v čítaní