Autosuv.sk

Ostatné

Škoda Fabia štvrtej generácie už schádza z výrobných liniek

Škoda investovala do úpravy výrobných liniek pre potreby Fabie celkovo 110 miliónov eur.
Škoda Fabia štvrtej generácie už schádza z výrobných liniek

Česká automobilka zahájila výrobu novej generácie modelu Fabia. Vyrábaná je na rovnakej montážnej linke ako modely Scala a Kamiq. Pred spustením výroby vykonala automobilka nielen úpravy na montážnej linke, ale aj v lisovni a zvarovni. Celkové investície do úprav výrobných liniek dosiahli hodnotu 110 miliónov eur.

"Zahájenie výroby je vždy veľmi výnimočným okamžikom, na ktorý sa dôkladne pripravujeme. Dnes oslavujeme oficiálne zahájenie výroby nového modelu Škoda Fabia. Do rozsiahlej modernizácie a ďalšej automatizácie výrobných procesov sme investovali spolu 110 miliónov eur," informoval Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva Škoda Auto za oblasť výroby a logistiky.

Fabia ostáva pre Škodu naďalej kľúčovým modelom, veď od roku 1999 predala až 4,5 milióna kusov. Najnovšia generácia je postavená na platforme MQB-A0, vďaka čomu dobieha koncernových súrodencov. Do predaja sa dostane Fabia s piatimi rôznymi benzínovými motormi generácie EVO. Na výber je okrem manuálnej aj automatická dvojspojková prevodovka. Podrobnosti o motorizáciách nájdete v našom staršom článku - KLIKNITE SEM!

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní