Autosuv.sk

Ostatné

Škoda ukázala maskovaný sedan Slavia

Nový sedan je určený pre indický trh. Po Kushaqu ide v poradí o druhé auto, ktorým Škoda štartuje modelovú ofenzívu v Indii.
Škoda ukázala maskovaný sedan Slavia

V roku 1895 začínali zakladatelia spoločnosti, Václav Laurin a Václav Klement, v Mladej Boleslavi najprv s opravami bicyklov. Čoskoro potom navrhli vlastné bicykle a od roku 1896 ich úspešne predávali pod značkou Slavia. Práve Slavia je menom nového sedanu, určeného pre indický trh. Škoda má v Indii veľké plány a v rámci projektu India 2,0 chystá modelovú ofenzívu na tamojšom trhu.

Po crossoveri Kushaq príde na scénu práve sedan Slavia. O motorizáciách zatiaľ Škoda mlčí, ale môžeme očakávať rovnakú techniku ako v prípade modelu Kushaq. V praxi to znamená benzínové motory 1,0 TSI a 1,5 TSI s výkonom 85 resp. 110 kW. Na výber by mali byť až tri prevodovky: 6-stupňová manuálna, 6-stupňová automatická a 7-stupňová automatická prevodovka DSG.

Prvý obrázok, zverejnený pred pár dňami, odhalil siluetu vozidla. Teraz Škoda ukázala aj fotografiu maskovaného prototypu. Autorom maskovacieho polepu je Shreyasi Karambelkar, ktorý so svojím návrhom vyhral v súťaži s názvom „Camouflage with Škoda“. Do uzávierky súťaže obdržala Škoda v Indii viac ako 200 návrhov kamufláže. Autor víťazného návrhu poletí do Prahy, kde sa stretne so šéfdizajnérom Škody, Oliverom Stefanim.

Tagy

Pokračovať v čítaní