Autosuv.sk

Ostatné

Škoda už testuje novú generáciu Superbu, bude aj liftback

Nové fotky ukazujú, že štvrtá generácia Superbu príde na trh na rozdiel od Volkswagenu Passat aj s karosériou liftback.
Škoda už testuje novú generáciu Superbu, bude aj liftback Škoda - ilustračné foto

Po kombi verzii sa na cestách objavil už aj maskovaný liftback modelu Škody Superb. Vo videu na konci článku si môžete pozrieť fotografie testovacieho prototypu. Dizajn však vôbec nie je podstatný, keďže novú techniku testuje česká automobilka ukrytú pod karosériou dosluhujúceho modelu. O vzhľade niečo napovedajú aspoň skôr zverejnené skice.

Nové fotografie sú dôležité z iného dôvodu. Potvrdzujú, že Superb na rozdiel od Passatu príde aj vo verzii liftback. Už dlhšie je známe, že Volkswagen Passat deviatej generácie sa dostane na cesty len s karosériou kombi.

Konkurencia v tomto segmente slabne a Superb bude jeden z mála sedanov/liftbackov na trhu. Modely ako Citroen C5, Ford Mondeo a Opel Insignia sa s príchodom novej generácie posúvajú bližšie smerom do kategórie SUV.

O motorizáciách môžeme v tejto chvíli len špekulovať. Automobilky sa dnes spoliehajú najmä na plug in hybridné pohony, pomocou ktorých znižujú priemerné flotilové emisie. Nové emisné pravidlá to však v nasledujúcich rokoch môžu zmeniť, keďže "papierové emisie" plug in hybridov výrazne stúpnu. Superb zrejme ešte plug in hybridné motorizácie dostane. Minimálne v prvých dvoch rokoch po uvedení na trh pomôžu so znížením priemerných emisií, kým začnú platiť nové pravidlá.

Okrem plug in hybridu by sa pod kapotu mohli dostať aj mild hybridné benzínové aj naftové motory, spolupracujúce s automatickou prevodovkou. Štvrtá generácia modelu Superb príde na trh v priebehu roku 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní