Autosuv.sk

Ostatné

Subaru predstaví novú Imprezu o pár dní

Japonci sú pred predstavením skúpi na slovo a na rozdiel od konkurencie vopred veľa neprezradili.
Subaru predstaví novú Imprezu o pár dní

Subaru predstaví novú generáciu modelu Impreza modelového roku 2024 už tento mesiac v Los Angeles. Na rozdiel od iných automobiliek nám vopred neprezrádza žiadne informácie a ani priložená fotografia neukazuje veľa z dizajnu vozidla.

Línia kapoty a strechy ostáva podobná súčasnému modelu a tak žiadnu revolúciu v dizajne neočakávame. Ak bude Subaru kráčať v súlade s dnešnými trendmi, tak aspoň niektorými prvkami navodí dojem, že Impreza patrí do kategórie crossoverov. Pohon všetkých kolies Symmetrical AWD je v prípade Subaru samozrejmosťou.

Impreza by sa mohla zmodernizovať vo vnútri po vzore modelu XV, ktorý sa po novom už aj v Európe bude volať Crosstrek. Subaru tak zrejme ostane verné analógovému prístrojovému panelu, ale dotykový displej v strede palubnej dosky určite narastie.

V ponuke by mal ostať mild hybridný motor 2,0 MHEV, spolupracujúci s CVT prevodovkou. Samozrejmosťou je najnovšia generácia asistenčných systémov EyeSight. Hoci Imprezu spoznáme už dnes, výroba odštartuje niekedy v druhej polovici roku 2023 a na cesty sa dostane najskôr koncom roka 2023.

Tagy

Pokračovať v čítaní