Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen očakáva vo Wolfsburgu navýšenie výroby o 43 %

Nemecký výrobca očakáva v budúcom roku výrazné zvýšenie výroby vo svojom závode vo Wolfsburgu.
Volkswagen očakáva vo  Wolfsburgu navýšenie výroby o 43 %

V októbri sme na stránke AutoSUV informovali, že Volkswagen zažíva jeden z najhorších rokov z hľadiska počtu vyrobených vozidiel vo svojom hlavnom závode vo Wolfsburgu. Z liniek v tom čase zišlo len 300 000 áut, čo bolo najmenej od roku 1958.

Na konci roka sa dostal počet vyrobených vozidiel na približne 400 000. Podľa plánu chcel Volkswagen pôvodne vyrobiť až milión áut. V budúcom roku by malo dôjsť k výraznému zlepšeniu. Daniela Cavalo, predsedníčka zamestnaneckej rady koncernu Volkswagen pre Allgemeine Zeitung prezradila, že výroba by sa mala v roku 2022 zvýšiť o 43 % v porovnaní s končiacim rokom. Z liniek závodu tak zíde približne 570 000 vozidiel.

"Samozrejme, sú tam stále aj riziká," povedala Cavallo. Narážala tým na stále pretrvávajúcu čipovú krízu, ktorá je hlavnou príčinou nízkeho počtu vyrobených áut. Situácia sa postupne zlepšuje a výraznejšie by sme to mohli pocítiť v druhej polovici roku 2022.

K stabilizácii by mali prispieť veľké investície do výroby čipov. Napríklad Bosch plánuje v budúcom roku investovať až 400 miliónov eur. Investícia urýchli rozšírenie výrobných kapacít v Drážďanoch. K navýšeniu kapacít dôjde aj v Reutlingene a nové testovacie centrum pribudne v Malajzii.

Zdroj: Allgemeine Zeitung a Automotive News

Tagy

Pokračovať v čítaní