Autosuv.sk

Ostatné

Volkswagen začne využívať nízkoemisnú oceľ od Vulcan Green Steel

Od roku 2027 bude Volkswagen odoberať 300 000 ton nízkouhlíkovej ocele ročne. Cieľom je dosiahnutie uhlíkovej neutrality v roku 2050.
Volkswagen začne využívať nízkoemisnú oceľ od Vulcan Green Steel

Automobilky na ceste k uhlíkovej neutralite potrebujú viac ako len vyrábať autá, ktoré počas prevádzky nevytvárajú emisie. Bezemisná musí byť celá výroba už od ťažby materiálov a rovnako bezemisné musí byť aj recyklovanie vozidla po jeho životnosti.

Koncern Volkswagen chce postupnými krokmi dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050. Napríklad Škoda už má jeden uhlíkovo neutrálny závod vo Vrchlábí a do roku 2030 sa k nemu pridá aj závod v Mladej Boleslavi.

Ďalším krokom znižujúcim uhlíkové emisie v rámci koncernu bude nákup nízkoemisnej ocele. Od roku 2027 bude Volkswagen pokrývať značnú časť svojich potrieb odoberaním nízkouhlíkovej ocele od spoločnosti Vulcan Green Steel. Očakávaný objem nakupovanej ocele od Vulcan Green Steel dosiahne ročný objem do 300 000 ton.

O produkciu ocele sa postará nový závod v Ománe, ktorý bude v plnej prevádzke od roku 2027. Súčasťou výroby bude ťažba železnej rudy, výroba vlastnej zelenej energie a vlastného zeleného vodíku až po sekundárnu metalurgiu hotovej ocele.

Oman je ideálnym miestom na výrobu zelenej energie pomocou vetra a slnka. V prvých rokoch bude ako zdroj energie využívaný zemný plyn, ktorý postupne nahradí zelená energia. Po ukončení tohto procesu sa uhlíkové emisie z výroby ocele znížia o 70 %.

Tagy

Pokračovať v čítaní