Autosuv.sk

Ostatné

VW postaví závod pre svoju značku Scout v USA

Prvé prototypy modelov značky Scout spoznáme onedlho. Sériové modely začnú schádzať z liniek po dokončení výrobného závodu v USA v roku 2026.
VW postaví závod pre svoju značku Scout v USA

Volkswagen oznámil vzkriesenie značky Scout už v polovici roku 2022. V Európe nie až tak známa značka bola kedysi v USA ikonou a práve prostredníctvom známeho mena si chce Volkswagen za oceánom posilniť svoju pozíciu na trhu.

Už v tomto roku by sme mali spoznať prototypy elektrického SUV a pick-upu. Na ich výrobu si však ešte počkáme, keďže značka Scout zatiaľ nemá vlastný výrobný závod. Zmení sa to v pomerne krátkom čase. Scout už oficiálne ohlásil vznik nového závodu v Južnej Karolíne. Vďaka investícii v hodnote 2 miliardy dolárov postaví fabriku s kapacitou 200-tisíc vozidiel ročne.

S prácami sa začne v polovici tohto roku, a ak pôjde všetko podľa plánu, tak začnú nové Scout modely schádzať z liniek koncom roka 2026. Vozidlá Scout budú postavené na novej elektrickej platforme.

Pôvodom americká značka chce klásť dôraz najmä na schopnosti v teréne. Očakávať máme vysoký podvozok, mohutné nápravy, veľké nájazdové uhly, ale aj veľkú plochu pre náklad. Viac o budúcich modeloch sa dozvieme v nasledujúcich mesiacoch.

Tagy

Pokračovať v čítaní