Autosuv.sk

Ostatné

VW chystá novú platformu MEB+, predĺži dojazd a zrýchli nabíjanie

Nová generácia platformy MEB+ predĺži dojazd na 700 km a zvýši sa aj nabíjací výkon.
VW chystá novú platformu MEB+, predĺži dojazd a zrýchli nabíjanie

MEB je skratka pre Modular Electric Drive System (modulárny elektrický pohon) a pomenúva platformu, na ktorej sú postavené elektromobily koncernu Volkswagen, ale už v budúcom roku ju v rámci spolupráce s Volkswagenom využije aj Ford a do Európy prinesie svoj nový elektromobil.

Volkswagen začal platformu MEB využívať v roku 2019 a prvým modelom bol ID.3. Odvtedy zišlo z liniek nemeckého výrobcu 500 000 elektromobilov, využívajúcich platformu MEB. V rámci ďalších koncernových značiek to bolo 170 000 vozidiel.

V nasledujúcich rokoch Volkswagen investuje do ďalšieho vývoja elektrického pohonu a príde s novou generáciou platformy MEB+. Na jednej strane to má priniesť posun v oblasti autonómnej jazdy, to podstatnejšie v prípade elektromobilov je však dojazd. Ten má vďaka novej generácii batérií vzrásť na 700 km.

Výrazne sa má zrýchliť aj nabíjanie, keďže nové batérie bude možné nabíjať s výkonom 175 až 200 kW. Medzitým však nemecký výrobca prinesie na trh ešte 10 nových modelov, využívajúcich staršiu platformu MEB. Jedným z nich bude v roku 2026 aj elektromobil s cenovkou pod 25 000 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní