Autosuv.sk

Novinky SUV

Audi zvažuje výrobu pick-upu, konkurenta pre Ford Ranger

Nový pick-up by paradoxne mohol vychádzať práve z Rangera, ale vylúčiť nemôžeme ani príchod elektrického modelu.
Audi zvažuje výrobu pick-upu, konkurenta pre Ford Ranger Audi A1 Trail - ilustračné foto

Nový pick-up od Audi by mohol konkurovať súrodencom Volkswagen Amarok a Ford Ranger či Toyote Hilux. Špekulácie o jeho príchode spustil šéf Audi, Markus Duesmann, po priamej otázke na možnosť príchodu pick-upu značky Audi.

"Nemôžem sľúbiť, že ho vyrobíme, ale skúmame to," povedal Duesmann. Žiadne konkrétne informácie Audi zatiaľ neposkytlo, ale nadväzujúci komentár Duesmanna niečo naznačuje. "Vlastne predstavíme – nie príliš ďaleko odteraz – možno niečo." Za slovom niečo si v tomto prípade môžeme predstaviť odhalenie konceptu, resp. oficiálne potvrdenie modelu.

Foto: Audi - Markus Duesmann

Okrem šéfa Audi bol pred novinármi aj šéf Bentley, Adrian Hallmark, ktorý žartom dodal: "Nerád by som mal jeden (pick-up) v portfóliu Bentley." Ako logický krok sa pre Audi v tejto chvíli núka využiť techniku Fordu Ranger, na ktorej bude postavený aj nový Amarok.

Bolo by to jednoznačne lacnejšie riešenie ako vyvíjať nový model. Audi by určite kládlo väčší dôraz na komfort a luxus. Skúsenosť však ukazuje, že v konečnom dôsledku tento recept nemusí fungovať.

Príkladom sú dvojičky Mercedes Triedy X a Nissan Navara. Aj tu vznikol najskôr lacnejší pick-up Nissan Navara a Mercedes na jeho technike postavil luxusnejšie vozidlo. Výsledkom však boli slabé predaje a stiahnutie Mercedesu z trhu už po dvoch rokoch. Ako problém sa môže javiť rozdiel v cene za technicky veľmi podobné vozidlá. Aj preto musí prípadný budúci pick-up Audi dôkladne zvážiť a nájsť fungujúci biznis model.

Druhou pravdepodobnou možnosťou je príchod úplne nového, elektrického pick-upu. Nové platformy pre elektromobily totiž umožňujú postaviť na jednom technickom základe široké spektrum modelov od mestského auta cez úžitkové dodávky až po luxusné modely a pick-upy. Výrazne to znižuje náklady na vývoj.

Zdroj: Autocar

Tagy

Pokračovať v čítaní