Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra ukázala elektromobil Raval, nástupcu konceptu UrbanRebel

Aj keď je predstavenie Ravalu ešte pomerne ďaleko, po dizajnovej stránke je už mestský elektromobil takmer dokončený a môžeme očakávať len kozmetické úpravy.
Cupra ukázala elektromobil Raval, nástupcu konceptu UrbanRebel

Cupra Raval sa na prvé počutie môže javiť ako dosiaľ neznámy a nový model. Pravda je však taká, že ide o názov sériového nástupcu konceptu UrbanRebel. Cupru UrbanRebel sme najskôr spoznali v podobe extrémneho konceptu s pretekárskou DNA. Neskôr Cupra ukázala civilnejšiu verziu, ktorá má bližšie k sériovému nástupcovi. Vieme, že bude mať výkon 166 kW a na jedno nabitie prejde 440 km.

Teraz sme spoznali aj skutočné meno sériovej verzie. Názov Raval dostane novinka po jednej z barcelonských štvrtí. Mestský elektromobil si zachováva športovú DNA, aj keď už nie je tak extrémny ako pôvodný koncept.

Najnovšie fotografie ukazujú Cupru Raval s takmer finálnym dizajnom. Zmenia sa už len maličkosti, hoci oficiálne predstavenie je na pláne až v roku 2025. Pripomeňme, že Raval bude po technickej stránke identickým súrodencom malých modelov Škody a Volkswagenu. Každá značka prinesie svoj vlastný a odlišný dizajn. Najlepšie zatiaľ z trojice menovaných poznáme práve Raval.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní