Autosuv.sk

Novinky SUV

Cupra UrbanRebel dostala civilnejšiu tvár a dojazd 440 km

Mestský elektromobil UrbanRebel je stále iba koncept, svojím vzhľadom sa však už priblížil k budúcemu sériovému modelu.
Cupra UrbanRebel dostala civilnejšiu tvár a dojazd 440 km

V septembri minulého roka ukázala Cupra extrémny koncept a zároveň funkčný prototyp mestského elektromobilu UrbanRebel. Extrémny bol v tom, že pretekárske mestské auto sa tak často nevidí. Samozrejme, koncept a realita je rozdiel.

Cupra teraz ukázala model UrbanRebel v oveľa civilizovanejšej verzii, ktorá už má blízko k sériovému modelu. Upravený koncept je dlhý 4030 mm a je výrazne vyšší, čím sa hlási do sveta crossoverov. Podobný štýl sme už mohli vidieť v mestskej Toyote Aygo X, to je však o triedu menšie auto.

Aj keď UrbanRebel príde na cesty až v roku 2025, Cupra už zverejnila aj niektoré technické detaily. Výkon vozidla v porovnaní s pôvodným konceptom klesne na 166 kW, čo je pre mestské auto stále vysoká hodnota. Na 100 km/h zrýchli v priebehu 6,9 s. Kapacitu batérie nepoznáme, ale Španieli sľubujú dojazd až 440 km.

Hodnoty 166 kW a 440 km sa nebudú týkať jednej verzie. Výkon 166 kW bude mať TOP verzia, dojazd 440 km zas model zameraný na čo najdlhší dojazd. Je teda jasné, že na trh príde aj model s nižším výkonom.

Po modeloch Born a Tavascan bude UrbanRebel v poradí tretím elektromobilom Cupry a zároveň dostane aj dvoch koncernových súrodencov. O jedného sa postará Škoda, druhý dostane na kapotu znak Volkswagenu.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní