Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrické Porsche Macan ukázalo svoj interiér

Názov elektrickej verzie zatiaľ nepoznáme, jeho interiér už áno. Oficiálne predstavenie je v pláne v roku 2024.
Elektrické Porsche Macan ukázalo svoj interiér

O príchode elektrického Porsche Macan sme počuli už v roku 2021. V tomto čase už mali byť na cestách aj sériové kusy, ale pre problémy so softvérom príde elektrický Macan na trh v roku 2024. Presné pomenovanie vozidla zatiaľ nepoznáme.

Postavené je na platforme PPE a najbližšie roky bude koexistovať popri modeli Macan so spaľovacími motormi, ktorý bol modernizovaný minulý rok. V novembri pred rokom sme mohli na cestách vidieť prototypy elektrických Macanov. V ponuke bude viacero verzií, my zatiaľ približne poznáme parametre jednej z nich.

Pôjde o dvojmotorový Macan s výkonom okolo 600 k a s batériou s kapacitou 100 kWh. Vozidlo bude vybavené aj systémom riadenia zadných kolies, čo zlepší manévrovanie v úzkych priestoroch aj stabilitu pri rýchlej jazde.

V čerstvo odhalenom interiéri sa neudiala z pohľadu značky revolúcia a takto riešený interiér nájdeme vo viacerých modeloch Porsche. Na palubnej doske je hneď trojica displejov vrátane príplatkového displeja pred pasažierom, ktorého obraz ostáva pred šoférom skrytý.

Okrem toho má šofér za príplatok k dispozícii aj veľký head up displej, zobrazujúci rozšírenú realitu. Vďaka kamerám a poznaniu presnej pozície vozidla na ceste dokáže displej zobraziť navigačné šípky s radením sa do správneho pruhu, aj prvky týkajúce sa asistenčných systémov - napr. vyznačí vzdialenosť od vozidla vpredu a kraje jazdného pruhu.

Tagy

Pokračovať v čítaní