Autosuv.sk

Novinky SUV

Elektrické SUV Subaru ponesie názov Solterra

Solterra bude prvým elektromobilom značky Subaru, postaveným na platforme e-TNGA.
Elektrické SUV Subaru ponesie názov Solterra

Prvý elektromobil značky Subaru, určený pre globálny trh, ponesie názov Solterra a nie Evoltis, ako uvádzali niektoré médiá predtým. Názov vznikol spojením latinských slov "Sol" a "Terra", ktoré znamenajú Slnko a Zem. Nový elektromobil Solterra rozšíri ponuku SUV a bude prvým modelom značky, postaveným na platforme e-TNGA, ktorú Subaru vyvíjalo v spolupráci s Toyotou.

Vzhľad nového elektromobilu čiastočne predznamenal už dávnejšie predstavený koncept. Veľkostne môžeme Solterru prirovnať k Forestru a podobnú veľkosť bude mať aj dvojička z dielne Toyoty. O technike zatiaľ Subaru a Toyota mlčí, ale nová platforma umožní postaviť vozidlá s rôznou dĺžkou a s rôznym pohonom. Platforma e-TNGA umožňuje postaviť vozidlo s predným pohonom,  zadným pohonom, a aj s pohonom oboch náprav. Dojazd sa bude líšiť v závislosti od verzie, keďže budú k dispozícii batérie s rôznou kapacitou.

Nové Subaru Solterra sa začne predávať niekedy v budúcom roku. Dvojička od Toyoty by mohla prísť na trh o pár mesiacov skôr.

Tagy

Pokračovať v čítaní